Rekrutacja

 Aby zapisać dziecko należy uzupełnić formularz rekrutacyjny, a my skontaktujemy się telefonicznie, aby podpisać umowę.

  Dane dziecka

  Dane matki

  Dane ojca

  Dodatkowe informacje

  Oświadczam, że wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych zawartych we wniosku do celów związanych z przeprowadzeniem rekrutacji oraz organizacją pracy i funkcjonowaniem przedszkola zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) Polityka prywatności.

  F.A.Q.

  Jakie są warunki przyjęcia dziecka do ULubionego żłobka?

  Przyjmujemy dzieci od 1 roku życia, warunkiem przyjęcia dziecka jest podpisana umowa oraz uregulowanie opłaty wpisowej w terminie 7 dni.

  W co dziecko powinno zostać zaopatrzone do żłobka?

  Rodzice zaopatrują dzieci w pieluszki, chusteczki nawilżane, kremy ochronne, buty zmienne lub kilka par skarpetek antypoślizgowych, ubranka na zmianę, ulubioną maskotkę.

  Czy dzieci mogą przynosić do żłobka zabawki?

  Dziecko może przyjść do żłobka z ulubioną zabawką. Ważne jest aby była to zabawka nieuszkodzona, przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia i czysta. Należy jednak liczyć się z tym, że podczas zabawy może ona ulec uszkodzeniu lub zaginąć, dlatego zachęcamy aby nie przynosić drogich i delikatnych zabawek, a raczej ulubioną maskotkę.

  Czy rodzic może wchdzić na salę z dzieckiem?

  Rodzic nie może wchodzić na salę oraz przebywać na niej z dziećmi. W szczególnych przypadkach po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją żłobka, może zostać wyrażona jednorazowa zgoda na wejście rodzica na salę. 

  Co w przypadku gdy moje dziecko jest chore?

  Nie przyjmujemy chorych dzieci do żłobka. Jeżeli opiekunka zauważy u dziecka objawy chorobowe nie przyjmie dziecka na salę. W sytuacji gdy dziecko w trakcie dnia zacznie wykazywać objawy mogące świadczyć o chorobie, opiekunka skontaktuje się z rodzicem i poprosi o niezwłoczny odbiór dziecka ze żłobka. W sytuacjach spornych prosimy o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że dziecko może przebywać w żłobku. Personel żłobka nie podaje dzieciom żadnych leków, nawet przeciwgorączkowych.

  Czy mogę się w jakiś sposób skontaktować w ciągu dnia z opiekunką mojego dziecka?

  Placówka korzysta z aplikacji Livekid dzięki której rodzic ma stały kontakt z opiekunką. W sytuacjach pilnych można także skontaktować się telefonicznie z dyrekcją. 

  Jak długo przebiega proces adaptacji u dziecka?

  Adaptacja jest to kwestia indywidualna. Rodzic najlepiej wie jak dziecko reaguje na zmiany oraz gdy zostaje pod opieką innych osób. My radzimy, aby na adaptację przygotować sobie minimum 3 tygodnie, tak żeby przebiegała ona jak najłagodniej dla dziecka. Zazwyczaj pierwszego dnia w żłobku dziecko zostaje godzinę, a po każdym dniu opiekunka rozmawia z rodzicem i ustalamy wspólnie dalszy plan adaptacji.

  Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?

  1. Nie przelewać na dziecko swoich lęków, nie nastawać siebie i dziecka negatywnie. Zachęcamy, aby w obecności dziecka mówić o żłobku jak o ciekawej przygodzie, miejscu gdzie spotka wielu kolegów i będą nowe zabawki.

  2. Przygotować wspólnie wyprawkę, spakować razem plecak, wybrać ubranko na ważny dzień, ustalić jak będzie wyglądało pożegnanie- może jakiś tajemny znak?

  3. Rano w domu nie śpieszyć się. Spokojnie zjeść śniadanie tak jak zwykle i nie poganiać dziecka.

  4. Spróbować, aby dziecko weszło do sali na własnych nogach. Poczuje się pewniej niż gdyby było odbierane z ramion rodzica,.

  Zachęcamy, aby zostawić sobie minimum 3 tygodnie na spokojną adaptację dziecka,  gdzie wspólnie z opiekunką będą mogli Państwo indywidualnie ustalić jej plan. Zachęcamy także, aby nie wprowadzać zbyt wielu zmian jednocześnie w świat dziecka. Sam fakt, że maluch zaczyna chodzić do żłobka jest bardzo ważnym wydarzeniem w jego życiu.