Rekrutacja

Aby zapisać dziecko  wystarczy uzupełnić formularz rekrutacyjny, a my oddzwonimy i umówimy się na spotkanie w celu podpisania umowy. 

Dane dziecka

Dane matki

Dane ojca

Dodatkowe informacje

Oświadczam, że wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych zawartych we wniosku do celów związanych z przeprowadzeniem rekrutacji oraz organizacją pracy i funkcjonowaniem przedszkola zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) Polityka prywatności.

F.A.Q.

Jakie są warunki przyjęcia dziecka do ULubionego żłobka?

Przyjmujemy dzieci od 1 roku życia, warunkiem przyjęcia dziecka jest podpisana umowa oraz uregulowanie opłaty wpisowej w terminie 7 dni.

W co dziecko powinno zostać zaopatrzone do żłobka?

Rodzice zaopatrują dzieci w pieluszki, chusteczki nawilżane, kremy ochronne, buty zmienne lub kilka par skarpetek antypoślizgowych, ubranka na zmianę, ulubioną maskotkę.

Czy dzieci mogą przynosić do żłobka zabawki?

Dziecko może przyjść do żłobka z ulubioną zabawką. Ważne jest aby była to zabawka nieuszkodzona, przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia i czysta. Należy jednak liczyć się z tym, że podczas zabawy może ona ulec uszkodzeniu lub zaginąć, dlatego zachęcamy aby nie przynosić drogich i delikatnych zabawek, a raczej ulubioną maskotkę.

Czy rodzic może wchdzić na salę z dzieckiem?

Rodzic nie może wchodzić na salę oraz przebywać na niej z dziećmi. W szczególnych przypadkach po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją żłobka, może zostać wyrażona jednorazowa zgoda na wejście rodzica na salę. 

Co w przypadku gdy moje dziecko jest chore?

Nie przyjmujemy chorych dzieci do żłobka. Jeżeli opiekunka zauważy u dziecka objawy chorobowe nie przyjmie dziecka na salę. W sytuacji gdy dziecko w trakcie dnia zacznie wykazywać objawy mogące świadczyć o chorobie, opiekunka skontaktuje się z rodzicem i poprosi o niezwłoczny odbiór dziecka ze żłobka. W sytuacjach spornych prosimy o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że dziecko może przebywać w żłobku. Personel żłobka nie podaje dzieciom żadnych leków, nawet przeciwgorączkowych.

Czy mogę się w jakiś sposób skontaktować w ciągu dnia z opiekunką mojego dziecka?

Placówka korzysta z aplikacji Livekid dzięki której rodzic ma stały kontakt z opiekunką. W sytuacjach pilnych można także skontaktować się telefonicznie z dyrekcją. 

Jak długo przebiega proces adaptacji u dziecka?

Adaptacja jest to kwestia indywidualna. Rodzic najlepiej wie jak dziecko reaguje na zmiany oraz gdy zostaje pod opieką innych osób. My radzimy, aby na adaptację przygotować sobie minimum 3 tygodnie, tak żeby przebiegała ona jak najłagodniej dla dziecka. Zazwyczaj pierwszego dnia w żłobku dziecko zostaje godzinę, a po każdym dniu opiekunka rozmawia z rodzicem i ustalamy wspólnie dalszy plan adaptacji.

Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?

1. Nie przelewać na dziecko swoich lęków, nie nastawać siebie i dziecka negatywnie. Zachęcamy, aby w obecności dziecka mówić o żłobku jak o ciekawej przygodzie, miejscu gdzie spotka wielu kolegów i będą nowe zabawki.

2. Przygotować wspólnie wyprawkę, spakować razem plecak, wybrać ubranko na ważny dzień, ustalić jak będzie wyglądało pożegnanie- może jakiś tajemny znak?

3. Rano w domu nie śpieszyć się. Spokojnie zjeść śniadanie tak jak zwykle i nie poganiać dziecka.

4. Spróbować, aby dziecko weszło do sali na własnych nogach. Poczuje się pewniej niż gdyby było odbierane z ramion rodzica,.

Zachęcamy, aby zostawić sobie minimum 3 tygodnie na spokojną adaptację dziecka,  gdzie wspólnie z opiekunką będą mogli Państwo indywidualnie ustalić jej plan. Zachęcamy także, aby nie wprowadzać zbyt wielu zmian jednocześnie w świat dziecka. Sam fakt, że maluch zaczyna chodzić do żłobka jest bardzo ważnym wydarzeniem w jego życiu.