Rekrutacja

Nie mamy już wolnych miejsc, ale zachęcamy do wpisania się na listę rezerwową!  Wystarczy uzupełnić formularz rekrutacyjny. 

Dane dziecka

Dane matki

Dane ojca

Dodatkowe informacje

Oświadczam, że wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych zawartych we wniosku do celów związanych z przeprowadzeniem rekrutacji oraz organizacją pracy i funkcjonowaniem przedszkola zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) Polityka prywatności.

F.A.Q.

Jakie są warunki przyjęcia dziecka do ULubionego żłobka?

Przyjmujemy dzieci od 1 roku życia, warunkiem przyjęcia dziecka jest podpisana umowa oraz uregulowanie opłaty wpisowej w terminie 7 dni.

W co dziecko powinno zostać zaopatrzone do żłobka?

Rodzice zaopatrują dzieci w pieluszki, chusteczki nawilżane, kremy ochronne, buty zmienne lub kilka par skarpetek antypoślizgowych, ubranka na zmianę, ulubioną maskotkę.

Czy dzieci mogą przynosić do żłobka zabawki?

Dziecko może przyjść do żłobka z ulubioną zabawką. Ważne jest aby była to zabawka nieuszkodzona, przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia i czysta. Należy jednak liczyć się z tym, że podczas zabawy może ona ulec uszkodzeniu lub zaginąć, dlatego zachęcamy aby nie przynosić drogich i delikatnych zabawek, a raczej ulubioną maskotkę.

Czy rodzic może wchdzić na salę z dzieckiem?

Rodzic nie może wchodzić na salę oraz przebywać na niej z dziećmi. W szczególnych przypadkach po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją żłobka, może zostać wyrażona jednorazowa zgoda na wejście rodzica na salę. 

Co w przypadku gdy moje dziecko jest chore?

Nie przyjmujemy chorych dzieci do żłobka. Jeżeli opiekunka zauważy u dziecka objawy chorobowe nie przyjmie dziecka na salę. W sytuacji gdy dziecko w trakcie dnia zacznie wykazywać objawy mogące świadczyć o chorobie, opiekunka skontaktuje się z rodzicem i poprosi o niezwłoczny odbiór dziecka ze żłobka. W sytuacjach spornych prosimy o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że dziecko może przebywać w żłobku. Personel żłobka nie podaje dzieciom żadnych leków, nawet przeciwgorączkowych.

Czy mogę się w jakiś sposób skontaktować w ciągu dnia z opiekunką mojego dziecka?

Placówka korzysta z aplikacji Livekid dzięki której rodzic ma stały kontakt z opiekunką. W sytuacjach pilnych można także skontaktować się telefonicznie z dyrekcją. 

Jak długo przebiega proces adaptacji u dziecka?

Adaptacja jest to kwestia indywidualna. Rodzic najlepiej wie jak dziecko reaguje na zmiany oraz gdy zostaje pod opieką innych osób. My radzimy, aby na adaptację przygotować sobie minimum 3 tygodnie, tak żeby przebiegała ona jak najłagodniej dla dziecka. Zazwyczaj pierwszego dnia w żłobku dziecko zostaje godzinę, a po każdym dniu opiekunka rozmawia z rodzicem i ustalamy wspólnie dalszy plan adaptacji.

Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?

1. Nie przelewać na dziecko swoich lęków, nie nastawać siebie i dziecka negatywnie. Zachęcamy, aby w obecności dziecka mówić o żłobku jak o ciekawej przygodzie, miejscu gdzie spotka wielu kolegów i będą nowe zabawki.

2. Przygotować wspólnie wyprawkę, spakować razem plecak, wybrać ubranko na ważny dzień, ustalić jak będzie wyglądało pożegnanie- może jakiś tajemny znak?

3. Rano w domu nie śpieszyć się. Spokojnie zjeść śniadanie tak jak zwykle i nie poganiać dziecka.

4. Spróbować, aby dziecko weszło do sali na własnych nogach. Poczuje się pewniej niż gdyby było odbierane z ramion rodzica,.

Zachęcamy, aby zostawić sobie minimum 3 tygodnie na spokojną adaptację dziecka,  gdzie wspólnie z opiekunką będą mogli Państwo indywidualnie ustalić jej plan. Zachęcamy także, aby nie wprowadzać zbyt wielu zmian jednocześnie w świat dziecka. Sam fakt, że maluch zaczyna chodzić do żłobka jest bardzo ważnym wydarzeniem w jego życiu.